Divadelní Piknik Volyně v roce 2018 mění svou koncepci, termín i parametry. Nově proběhne v prvním prázdninovém týdnu, nabídne více inscenací v hlavním programu, rozmanitý doprovodný program a tábor pro děti.

Díky rozšíření přehlídky vznikne i jedinečný prostor pro komplexní vzdělávání zaměřené výhradně na činohru a hudební divadlo. V nabídce můžete volit mezi semináři pro individuální zájemce nebo celé divadelní soubory šité přímo na míru dle vašich požadavků a potřeb.

 

SEMINÁŘE PRO INDIVIDUÁLNÍ ZÁJEMCE 

Tyto semináře jsou určeny zájemcům od 15 let a vedou je zkušení lektoři. Letošní Divadlní Piknik nabízí celkem čtyři: Daramatická situace (Milan Schejbal), Dramatická postava (Štěpán Pácl), Jevištní řeč (Eva Spoustová), Klub Dramatizace (Kateřina Menzlerová). Podrobnosti o individuálních seminářích najdete zde.

SEMINÁŘE PRO DIVADELNÍ SOUBORY

Novinkou Divadelního Pikniku jsou semináře, které si mohou na míru svým potřebám objednat celé soubory. Plánovat je můžete na celou dobu přehlídky nebo i na zkrácené termíny (3–4 dny) podle svých možností. Lektory seminářů jsou profesionální režiséři, dramaturgové a herci, většinou absolventi či pedagogové DAMU Praha a JAMU Brno. Volbu lektora s vámi zkonzultujeme podle vašich požadavků a vše ostatní zařídíme. Podrobnosti o seminářích pro soubory najdete zde.

DĚTSKÝ SEMINÁŘ 

Smyslem dětského semináře je umožnit rodičům návštěvu seminářů a jejich dětem poskytnout jedinečný zážitek ze společné tvorby. Seminář pro děti začne vždy o 15 minut dříve a skončí o 4 hodiny později než semináře pro jejich rodiče (8.45–17.00). Podrobnosti o dětském semináři najdete zde.

DĚTSKÝ TÁBOR

Během tábora děti zažijí mnoho dobrodružství, zábavy, her, výletů, koupání na místní prvorepublikové plovárně a dalších nezapomenutelných zážitků. Tábor odstartuje v pátek 29. 6. 2018 v 18 hod. a potrvá až do neděle 8. 7. 2018. Podrobnosti o dětském táboře najdete zde.