Chcete si užít Divadelní Piknik a ještě se k tomu naučit něco nového o divadle? Nabízíme semináře se zkušenými lektory.

IMPROVIZACE

Lektorka Jana Machalíková

Termín 9. – 12. 5. 2013

 Dílna bude zaměřena na dovednosti, které jsou základními stavebními kameny pro skupinovou improvizaci a jevištní spolupráci. Budeme doslova “trénovat” schopnost kooperace, komunikace, rychlé reakce, invence, vnímání více podnětů zároveň, soustředění a opouštění vlastních nápadů ve prospěch společné práce. Tento “trénink” povede postupně přes základní cvičení a hry s pravidly ke krátkým divadelním improvizacím inspirovaným formátem Whose Line Is It Anyway, jimiž se nechala ovlivnit i česká improvizační liga. Improvizátoři, divadelníci, vedoucí souborů, učitelé a ostatní nadšenci se v dílně zároveň dozví, jak řadit cvičení, aby byl “trénink” dovedností efektivní a jaké mají použitá cvičení cíle a co rozvíjí.

Lektror: Jana Machalíková, absolventka katedry výchovné dramatiky DAMU, trenérka a spoluzakladatelka České improvizační ligy, improvizátorka, členka skupiny Improvize, recitátorka, herečka, klaunka sdružení Zdravotní klaun. Lektorka programů Národní galerie, organizátorka recitačních přehlídek. Pedagožka PF UK a KVD DAMU.

 

 

JEVIŠTNÍ ŘEČ

aneb OCEL A DIAMANT… (S TAJENKOU, KTERÁ TEPRVE PŘIJDE)

Lektorka Eva Spoustová

Termín 9. -12. 5. 2013

 Co je můj hlas? Zpráva o tom, kdo jsem? Co je mé tělo vzhledem k mému hlasu? Schránka, ze které hlas vychází? Ovlivňují mé myšlenky a mé pocity nějak mé tělo a můj hlas? Mám trému, když mám mluvit nebo zpívat? Bojím se neúspěchu? Dá se proces tvorby hlasu ovlivnit tak, abych se cítil jistěji a aby můj hlas zněl lépe? Chcete si zkusit hrát se svým tělem a svým hlasem? Se svými myšlenkami a pocity? Chcete přicházet na to, jak může fungovat různý způsob komunikace ve vztahu k partnerovi na jevišti i v životě? Chcete pochopit, co všechno se skrývá pod našimi dialogy? Pokud chcete, přijďte si trochu hrát a hodně objevovat nové možnosti svého těla a svého hlasu.

Lektorka

Eva Spoustová je herečka a učitelka jevištní řeči. Učí na pražské DAMU studenty činoherního herectví a vede kurzy komunikačních dovedností. Hereckou profesi vnímá především jako práci s energií a lidské tělo jako fascinující funkční celek. Baví ji hledat souvislosti.

 

 

HERECKÝ TRÉNINK

Lektor Jan Hnilička

Termín 16. -19. 5. 2013

Seminář nabídne způsoby, jimiž je možné připravit se na hereckou práci. Ukážeme si cesty, skrz které lze probudit tělo a otevřít mysl. Vyzkoušíme, jak odlišné techniky mohou posunout osobní  rozvoj i práci na roli. Přes fyzická a komunikační  cvičení se dostaneme k vstupování  do rolí, k herecké tvorbě a interpretaci.

Lektor

Jan Hnilička je herec, režisér a choreograf Divadla Dagmar Karlovy Vary a lektor hereckých a pohybových seminářů.

 

 

Cena seminářů je 500,- a zahrnuje kromě samotného semináře i vstupenky na všechna představení celostátní přehlídky v daném termínu a ubytování ve vlastním spacím pytli. Máte-li zájem o kvalitnější ubytování internátního typu, v penzionu nebo hotelu, pořadatelé Vám ho rádi zprostředkují v cenovém rozpětí 150,- až 600,- dle požadované kvality.

 

Harmonogram

čtvrtek 9. 5. 2013      19.00 – představení (nepovinné)

21.30 – registrace, seznámení s lektorem

pátek 10. 5. 2013       3 dvouhodinové bloky semináře

3 představení

3 diskuse

sobota 11. 5. 2013     2 dvouhodinové bloky semináře

4 představení

4 diskuse

neděle 12. 5. 2013     1 dvouhodinový a 1 hodinový blok semináře

2 představení

2 diskuse

 

čtvrtek 16. 5. 2013    19.00 – představení (nepovinné)

21.30 – registrace, seznámení s lektorem

pátek 17. 5. 2013       3 dvouhodinové bloky semináře

3 představení

3 diskuse

sobota 18. 5. 2013     3 dvouhodinové bloky semináře

3 představení

3 diskuse

neděle 19. 5. 2013     1 dvouhodinový blok semináře

1 představení

1 slavnostní zakončení s piknikem

 

Semináře nejsou věkově omezené!

Zájemci se mohou hlásit (přihlášku si můžete stáhnout zde – ve formátu .doc) nebo dotazovat u Simony Bezouškové (NIPOS-ARTAMA) na e-mailu: bezouskova@nipos-mk.cz, tel.: +420 775 508 654 nebo +420 603 584 489.